Propisi

Vrednost kompanije “Tesla” četiri puta veća od ukupne vrednosti tri automobilska giganta

Uprkos neizvesnoj ekonomskoj situaciji, mnoge akcije, a time i indeksi, i dalje rastu, budući da su ulagači spremni da rizikuju sa nižim kamatnim stopama.

Centralne banke su na njihovoj strani sa fantastičnim iznosima novoštampanog novca.

Favoriti na tržištu i dalje su “Tesline” akcije.

Nakon što je kompanija 11. avgusta objavila da je krajem ovog meseca planirala da podeli svoje akcije u odnosu 1: 5, cena im je skočila za gotovo 50 odsto i dosegla 2.100 dolara, a tržišna kapitalizacija skočila je vrlo blizu 400 milijardi dolara, što je četiri puta više ukupne vrednosti tri automobilska giganta u Detroitu (GM, Ford, Fijat Krajsler), prenosi B92.

Većina analitičara na Vol stritu veruje da su akcije precenjene i predviđaju njihov pad cene, ali u prošlosti se uvek pokazalo da su ulagači koji su se kladili na pad “Teslinih” akcija kasnije razbijali glavu zbog tog poteza.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!