S bogatstvom od 35 milijardi evra, ta preduzetnička dinastija predvodi listu časopisa Manager.
Ovaj list svake godine objavi spisak 1001 najbogatijih nemačkih građana na osnovu vrednosti deonica njihovih kompanija.
Porodica Reiman i njena kompanija JAB Holding stoje iza proizvođača kafe i čaja Jacobs Douwe Egberts i proizvođača šampona Wella.
Na drugom mestu je osnivač Lidla Diter Švarc s bogatstvom od oko 27,5 milijardi evra.
Slede ga deoničari BMW-a Suzan Klaten i Stefan Kvant, prvi na prošlogodišnjoj listi, s 26,5 milijardi evra. Njihova imovina se prošle godine procenjivala na 34 milijarde evra.
Veruje se kako su Reimanni od 2018. godine povećali bogatstvo za dve milijarde evra, a Diter Švarc oko 2,5 milijarde.
Za razliku od američkih, nemačke bogataše karakteriše činjenica da su do bogatstva došli uglavnom preko porodičnih poslova i firmi. Najbogatiji Amerikanci su pretežno individualni preduzetnici.