Mobilni uređaji

Na Havajima kazne za pešake koji gledaju u telefon

Krajem oktobra ove godine u havajskom glavnom gradu će na snagu stupiti uredba prema kojoj će svaki pešak koji hoda ulicama i ne pazi na saobraćaj moći da bude novčano kažnjen.

Honolulu je grad sa velikim brojem saobraćajnih nesreća u kojima stradavaju pešaci, a podaci govore kako ih godišnje oko hiljadu bude povređeno jer su prilikom hodanja ulicom bili zagledani u telefon.

Komentari nisu dozvoljeni za ovaj post.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!