Energetika

Moguće ukidanje IPA fondova za energetiku?

Mesecima su mediji pisali o mogućnosti uvođenju sankcija Srbiji od strane Energetske zajednice, zbog neizvršavanja obaveza, koje se odnose, pre svega, na javna preduzeća. Međutim, iz Ministarstva energetike su ti navodi demantovani, uz tvrdnje da Srbija izvršava sve obaveze prema Energetskoj zajednici i da nema nikakvih problema. A onda je stigla vest da je EZ predložila kaznene mere za Srbiju, koje idu od suspenzije glasačkog prava, do ukidanja sredstava EU.

Energetska zajednica je u svom godišnjem izveštaju ocenila da Srbija nije ispoštovala obaveze iz paketa EZ, koje se odnose na razdvajanje delatnosti u gasnim kompanijama , kao i da “Elektromreža” treba da ispravi nepravilnosti u vezi sa prekograničnim tokom električne energije. Zbog toga je Sekretarijat EZ-a od Ministarskog saveta zatražio da u oktobru donese odluku o eventualnoj suspenziji određenih prava Srbiji.

Komentari nisu dozvoljeni za ovaj post.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!