Energetska zajednica je u svom godišnjem izveštaju ocenila da Srbija nije ispoštovala obaveze iz paketa EZ, koje se odnose na razdvajanje delatnosti u gasnim kompanijama , kao i da “Elektromreža” treba da ispravi nepravilnosti u vezi sa prekograničnim tokom električne energije. Zbog toga je Sekretarijat EZ-a od Ministarskog saveta zatražio da u oktobru donese odluku o eventualnoj suspenziji određenih prava Srbiji.
Za dalji pristup morate biti registrovani korisnik.
