Mobilni uređaji

Građani Srbije u 2016. telefonom pričali 30.000 godina

Građani Srbije su u 2016. godini proveli 15,4 milijarde minuta razgovarajući mobilnim telefonima.

Prema podacima Regulatorne agencije za elektronske komunikacije i poštanske usluge Ratel, građani Srbije su bez prestanka pričali 30.000 godina, što je 290 miliona minuta više u odnosu na 2015. godinu.

Kada je reč o prenosu podataka, u 2016. je preneto 46,5 miliona gigabajta, 50 odsto više nego prethodne godine.

Podaci pokazuju da u Srbiji prosečan korisnik mobilne telefonije poseduje više od jednog telefona (na 100 stanovnika ide 128 mobilnih telefona. 

Tržište telekomunikacija u Srbiji u prethodnih 5 godina beleži rast prihoda. Ukupne investicije u ovu oblast iznose 32,3 milijardi dinara što je za 4,9 odsto niže nego u poređenju sa 2015. 

 

Izvor: Novosti

Komentari nisu dozvoljeni za ovaj post.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!