Saobraćaj i transport

Fond ICD iz Dubaija preuzima aerodrom u Tivtu

Državni investicijski fond Dubaija ICD, inače, novi vlasnik elitnog nautičko-turističkog centra “Porto Montenegro”, trebalo bi da preuzme aerodrom u Tivtu, pišu “Vijesti”.

Premijer Crne Gore Duško Marković je krajem maja najavio da država neće dopustiti svojoj kompaniji “Aerodromi Crne Gore” (ACG) da uzme povoljan kredit od 50 miliona evra za rekonstrukciju, modernizaciju i proširenje kapaciteta aerodroma u Tivtu, već će vlada aerodrom ponuditi u dugoročni zakup zainteresovanom stranom investitoru.

Proteklih godina je više stranih investitora iz Francuske, Kanade i Izraela pokazivalo interesovanje za preuzimanje aerodroma u Tivtu. Prema informacijama “Vijesti”, pregovori na najvišem nivou između crnogorske vlasti i predstavnika ICD-a o preuzimanju aerodroma Tivat su poodmakli, pa su novi vlasnici “Porto Montenegra” blizu da postanu vlasnici najprometnijeg crnogorskog aerodroma. Oni su još u maju prošle godine, kada su završili transakciju vrednu 210 miliona evra i kupili “Porto Montenegro“ od njegovog dotadašnjeg vlasnika Petera Munka i njegovih partnera, najavili da je to samo početak njihovih planova u Crnoj Gori. ICD namerava “Porto Montenegro” razvijati kao elitnu destinaciju za takozvani "ultra-high-net-worth-individuals", odnosno, za bogataše čija lična imovina prelazi vrednost od najmanje 30 miliona dolara. Aerodrom Tivat bi bio pretvoren u aerodrom za korištenje manjih privatnih i poslovnih aviona bogatih osoba.

Komentari nisu dozvoljeni za ovaj post.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!