"Ovo je prva takva finansijska operacija na Beogradskoj berzi posle čak 78 godina, a biće ponuđeno na prodaju 6.500.000 običnih akcija po ceni od 500 dinara po akciji", navela je kompanija.
Izvršni direktor “Fintel energije” Ticiano Đovaneti je rekao da su ponuđene akcije i mogućnost da se investira u tu kompaniju.
"Nećemo prodavati udeo, već ćemo prikupljati kapital od potencijalnih investitora, da bismo dalje ulagali u Srbiji. Očekujemo da će vrednost prikupljenog kapitala iznositi 27 miliona evra koje ćemo investirati u naše projekte u Srbiji", rekao je Đovaneti.
Dodao je da je ta kompanija sada investirala 150 miliona evra u vetroparkove u Srbiji.
"Naš izlazak na berzu je prvi u Srbiji i svima je to novo. Transparentnost finansijskih operacija, zaštita malih akcionara, prelaz sa jednog vlasnika na široko vlasništvo i upravljanje akcionara, svedoče o promeni kulture pristupa kompanijama i osmišljavanju drugačijeg upravljanja", ocenio je đovaneti.
Rok za upis i uplatu akcija “Fintel energije” je od 1. avgusta do 29. oktobra ove godine, a upis akcija je u investicionom društvu “M&V Investments” u Beogradu.
“Fintel energija” posluje na Balkanu jednu deceniju i najveći je investitora u Srbiji u oblasti izgradnje vetroparkova, a u stoprocentnom je vlasništvu italijanske grupacije “Fintel energia” SpA.
Do sada je pustila u rad prva dva vetroparka u Srbiji i započela izgradnju trećeg i najvećeg vetroparka.